MIEJSCE PÓŁKOLONII: Klub Polonia Środa
TERMIN: 14-28 sierpień 2017

Ramowy program półkolonii

Cele półkolonii będą realizowane poprzez organizację form aktywności uczestników, które można przyporządkować do trzech podstawowych kategorii:

 1. Zajęcia organizacyjne
 2. Otwarcie turnusu półkolonii: zapoznanie uczestników z salą dydaktyczną; pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa, w sali dydaktycznej, na terenie obiektu oraz podczas organizowanych zajęć rekreacyjnych.
 3. Zamknięcie turnusu półkolonii: podsumowanie pobytu dzieci i zrealizowanych zajęć programowych i rekreacyjnych; wręczenie dyplomów uczestnictwa i pożegnanie.
 4. Zajęcia integracyjne
 5. Zajęcia programowe
 6. zabawy i gry sportowe na terenie całego obiektu
 7. wycieczki edukacyjne
 8. sport poprzez pływanie (jezioro średzkie, jako forma wypoczynku)
 9. filmy o tematyce sportowej
 10. zajęcia świetlicowe
 11. bezpieczeństwo podczas półkolonii (odwiedziny w PSP, KP Policji)

W zależności od warunków atmosferycznych, możliwości czasowych i gotowości innych podmiotów do przyjęcia grupy półkolonijnej rozkład dnia będzie dostosowywany do zaistniałej sytuacji. Z tego względu liczba i rodzaj zajęć rekreacyjnych może ulec zróżnicowaniu podczas poszczególnych turnusów. Priorytetem jest aktywność ruchowa na świeżym powietrzu.

Ramowy rozkład półkolonii (każdy turnus)

Poniedziałek

Powitanie , sprawdzenie obecności.  Zapoznanie  z ramowym programem oraz regulaminem uczestnika półkolonii Omówienie elementów kodeksu ruchu drogowego i kulturalnego zachowania w kinie, zasad korzystania  z miejskich środków transportu oraz kulturalnego zachowania  w miejscach publicznych. Gry i zabawy sportowe, turniej piłki nożnej, dwa ognie, turniej z przeszkodami, gra w szachy.  Zakończenie zajęć.

Wtorek

Powitanie, sprawdzenie obecności. Wycieczka piesza lub przejazd komunikacją miejską nad jezioro średzkie (w  zależności od warunków pogodowych). Zajęcia sportowe nad jeziorem średzkim: piłka plażowa, turniej – Mistrz Pływania, powrót do sali CSiR. Zakończenie zajęć.

Środa

Powitanie, sprawdzenie obecności. Przejazd autokarem do Zaniemyśla. Zabawy i turnieje sportowe na Wyspie Edwarda. Powrót do Sali CSiR. Zakończenie zajęć.

Czwartek

Powitanie sprawdzenie obecności. Przejście do kina „Baszta” – film o tematyce sportowej, zabawy na świeżym powietrzu w parkach jordanowskich oraz podchody ulicami miasta. Przejście Aleją Olimpijczyków w Środzie Wlkp. Zakończenie zajęć.

Piątek

Wycieczka na zakończenie półkolonii do Folwarku Konnego: Hermanów. Przeprowadzenie Mini Olimpiady Letniej na terenie Ośrodka. Jazda konna.  Zakończenie półkolonii, wręczenie dyplomów.