Drodzy rodzice,

w związku z wprowadzeniem do naszych placówek przedszkolnych i żłobkowych kart magnetycznych rejestrujących obecność dziecka oraz godziny wejść i wyjść z placówek informujemy, że na podstawie zbliżenia kart do czytnika będzie realizowane zamówienie wyżywienia przez Stołówki Gminne. Zbliżenie karty magnetycznej spowoduje, iż Stołówki otrzymają imienne zgłoszenie danego dziecka, gdyż każda karta przypisana jest do konkretnego dziecka. Otrzymają Państwo na każde dziecko dwie bezpłatne karty.

Wprowadzenie kart magnetycznych ułatwi poranną organizację w każdej placówce nie tylko nauczycielom i dyrektorom, ale również Stołówkom Gminnym, które codziennie od rana otrzymują informację o tym jaką ilości dziennego wyżywienia należy przygotować do każdej placówki.

Do tej pory odbywało się to na zasadzie codziennego porannego zliczania dzieci, teraz ten proces zostanie zautomatyzowany. Stołówki Gminne dzięki kartom magnetycznym będą otrzymywały informacje automatycznie poprzez specjalnie przygotowany do tego program na podstawie zbliżenia kart magnetycznych do czytnika.

Karty są udogodnieniem dla Państwa – zamiast odpisów zgłaszanych do Stołówek ewidencja będzie prowadzona automatycznie. Za każdy dzień nieobecności Państwa dziecka nie będzie naliczana opłata za wyżywienie. Karty również zwiększą bezpieczeństwo Państwa dzieci.

Weryfikowana będzie także długość pobytu dziecka w przedszkolu poza bezpłatnym wymiarem pięciu godzin dziennie.  Informujemy, że weryfikacja czasu dotyczyć będzie notorycznych i wielogodzinnych naruszeń.

Prosimy o wykazanie zrozumienia oraz pomoc przy wprowadzeniu nowości.